Organizasyonlar

Organizasyon Adı :   Bursa Şirketler Basketbol Ligi
Tarih :   2012-01-11
Tekrar Aralığı :   Her Sene
Web Site :   http://www.bcbleague.com
Açıklama :  
 
Amacımız;
Firma çalışanlarının basketbol becerilerini kullanarak, firma içi takımdaşlık ruhunu pekiştirmek ve diğer şirketlerle iletişimi sağlarken, çalışanları yoğun stres ortamından uzaklaştırmak
 
KURUMSAL OYUNLAR SAYESİNDE;
 
- Oyuncular gerek bireysel olarak, gerekse de takım olarak teknik ile taktiği birleştirebilmeyi öğreniyorlar.
 
- Bunu yapabilmenin ön koşulu ise her zaman psikolojik başarı sağlamaktan geçiyor. Oyuncular sırasında ekip, başarıya odaklanabilmeyi öğreniyor. Kendisi ve ekibi için asla olumsuz düşünmemeyi, hata yapmaktan korkmamayı, kendinden emin durmayı öğreniyor. Ancak özgüveni yüksek ve başarıya odaklı olan takımlar iyi bir sonuca ulaşıyor.
 
- Oyuncular psikolojik başarıda, dış etmenleri (iyi yada kötü tezahürat gibi) kendisini etkilemesine izin vermemeyi öğreniyor. İç motivasyonunu yüksek ve istikrarlı tutabiliyor.
 
- Geride kaldığında bile son düdük çalana kadar mücadeleyi bırakmamayı öğreniyor. 
 
- Bedensel başarı için disiplin şart olduğunu kavrarken, rakibini tanıyabilme becerisini, taktik geliştirme ve oyun kurma becerisini arttırıyor.
 
- Rekabet ederken etik davranmanın gerekliliğini kavrıyor. 
 
- Zamanında hamle yapabilmeyi öğreniyor. 
 
- Ekip olmayı, koordinasyon kurabilme becerisini geliştiriyor. Oyun sırasında hedefi, kendi pozisyonun, takım arkadaşlarının pozisyonunu ve rakibinin durumunu hızlı değerlendirmeyi ve doğru hareket edebilme becerisi kazanıyor.
 
- Bir genel müdür ile işe yeni başlayan bir çalışan, aynı takım içinde aynı amaç için ter dökerken, sonucunda birlikte göğüslemeyi öğreniyor. Elde edilen sonuçta herkesin payı olduğunu kavrıyor. Sorumluluk alma bilinci gelişiyor.