Haberler

Bursa Şirketler Basketbol Ligi 2013 – 2014 Sezonu Oryantasyon Toplantısı gerçekleşti
 MG Sportif Organizasyonlar tarafından düzenlenen Bursa Şirketler Basketbol Ligi (Bursa Company Basketball League)’nin bu sene 4.sü düzenlenecek. Geçen senenin destek sponsorlarından Nymphaea Thermal Spa’nın ana sponsor olduğu bu sezon ligin adı Nymphaea Bursa Şirketler Basketbol Ligi olarak lanse edilecek.
Nymphaea Thermal Spa haricinde Crown Plaza Bursa’nın da ana sponsor olarak destek olduğu ligin sağlık sponsoru geçmiş 2 sene de odluğu gibi Medical Park Bursa Hastanesi oldu. Baskiji, ARC Güvenlik ve Mirano Restaurant’ın da destek sponsoru olduğu ligin ilk maçı 14.Aralık Cumartesi günü Dikkaldırım Spor Salonu’nda oynanacak.
Borusan Holding, Bosch, Coşkunöz Holding, Doğu Pres, Emine Örnek Eğitim Kurumları, Karsan, Orhan Holding, OYAK Renault, Şahinkaya Koleji, Üstünberk Holding ve Valeo’nun katıldığı ligin resmi internet sayfası olan www.bcbleague.com adresinden fikstür, istatistik, fotoğraf ve daha bir çok bilgiye ulaşılabiliyor.
05.Aralık Perşembe günü Crown Plaza’da gerçekleşen kokteyl, oryantasyon toplantısı ve kura çekimi soncunda tek grup altında tek devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonucu ilk 8 takım playoffa kalacak. Geçmiş üç sezondan farklı olarak bu sezon playofflar seri usulü oynanacak. Gruplarda alınan sonuçlara göre 1 – 0 gibi bir üstünlükle playoff serisine başlayacak takımlardan, seride 2-0 veya 2-1 olan takım bir üst tura yükselecek.